Aleksandra Schuller: SPLOŠNI (PT), SKUPNI (UT) IN SPECIFIČNI DEJAVNIKI SPREMEMBE V PLESNO-GIBALNI PSIHOTERAPIJI

sreda, 25. september 2024, od 19. do 20.30. ure, Zoom predavanje

Aleksandra Schuller: SPLOŠNI (PT), SKUPNI (UT) IN SPECIFIČNI DEJAVNIKI SPREMEMBE V PLESNO-GIBALNI PSIHOTERAPIJI

V zadnjih letih tudi na področju umetnostnih terapij (UT) nastajajo pregledne študije, katerih namen je identifikacija osnov za vzpostavitev na dokazih utemeljene teorije in prakse UT. Zaradi specifičnega razvoja področja in izrazite interdisciplinarnosti/integrativnosti/intermodalnosti, ki je prisotna v praksi večine umetnostnoterapevtskih modalitet, ni preprosto odgovoriti na vprašanje, kaj so specifični dejavniki oziroma mehanizmi spremembe na področju plesno-gibalne psihoterapije (PGP) kakor tudi ne na vprašanje, kako najti skupni jezik za opredelitev tistih dejavnikov spremembe, ki so skupni in značilni za vse vrste umetnostnih terapij. Predavanje bo predstavilo aktualno stanje raziskav in razvojne izzive, s katerimi se sooča področje UT, skupaj z njim pa tudi PGP.

Predavanje je del programa stalnega strokovnega izpopolnjevanja ZPGPS v letu 2024, ki je sestavljen iz šestih izobraževalnih dogodkov v izvedbi članic ZPGPS in gostujoče predavateljice Julie Morozove.

Dr. Aleksandra Schuller je plesno-gibalna psihoterapevtka (R-PGP), specializirana za PGP pristop Avtentično gibanje (The Discipline of Authentic Movement je v letih 2010-2012 študirala pri dr. Janet Adler) in za transmodalitetni/transprofesionalni supervizijski pristop Ustvarjalna supervizija. Je tudi magistrica Pomoči z umetnostjo in specializantka analitične psihologije/jungovske analize. Izkušnje z umetnostnoterapevtsko prakso v kliničnih in edukacijskih okoljih so podlaga njenega zaupanja v terapevtski potencial estetskega izkustva in (samo)raziskovanja s pomočjo različnih umetniških medijev: dela z odraslimi, s posamezniki in z malimi skupinami. Kot predavateljica sodeluje s slovenskimi in drugimi evropskimi visokošolskimi ustanovami: njeno pedagoško delo se osredotoča na uprizoritvene študije, umetnostne terapije in na umetniški praksi temelječe raziskovanje.

Prijava na dogodek: info@zpgps.si